Jak se přihlásit

Přihlášení účtem Slunečnice

Pokud používáte vlastní Google účet tuto část přeskočte a pokračujte níže v části Zápis kurzu pomocí pozvánky.

Kdo projeví zájem, pro toho Klub Slunečnice založí speciální studentský účet a přidělí e-mailovou adresu pro přihlášení. Adresa bude vždy ve formátu "PrijmeniJmeno.student@klubslunecnice.cz". V adrese bude vždy obsaženo označení, že se jedná o žákovský e-mail. Další informace získáte na stránce Bezpečnost a pravidla. Informace o potřebném technickém vybavení najdete na této stránce.

Klub Slunečnice používá produkt G Suite for NonProfits. Jedná se o profesionální verzi služeb od firmy Google, která je určena pro neziskové organizace.

První přihlášení doporučujeme provést na PC, nebo notebooku. Pokud máte k dispozici pouze mobilní zařízení doporučujeme použít prohlížeč v anonymním režimu.

KROK 1

Pro přihlášení otevřete internetový prohlížeč a přejděte na adresu www.gmail.com. Pokud jste již v prohlížeči přihlášení prostřednictvím soukromého Gmailu, klikněte myší na fotku (siluetu) v pravém horním rohu.

KROK 2

Vyberte "Přidání dalšího účtu"

V případě, že ještě žádný Google účet přihlášen není, zobrazí se vám ihned po načtení stránky KROK 3

KROK 3

Zadejte e-mailovou adresu, kterou jste obdrželi od lektora

KROK 4

Zadejte heslo, které jste obdrželi od lektora

KROK 5

Odsouhlaste podmínky nového účtu

KROK 6

Vytvořte si své nové bezpečné heslo

Přihlásili jste se do prostředí Gmailu, nicméně se nejedná o bezplatnou službu, ale prostředí spravované doménou Klubu Slunečnice.

Jakmile jste si nastavili vlastní heslo, můžete začít používat všechny dostupné služby a aplikace. Také je možné začít účet používat v mobilních zařízeních.

Pro zahájení práce s Google Učebnou (Classroom) postupujte podle níže uvedených pokynů

Zápis kurzu pomocí pozvánky

Lektor pozve každého studenta do kurzu přímo jeho e-mailem.

1. Studen obdrží pozvánku e-mailem přímo od lektora daného kurzu.

2. V pozvánce je uvedené jméno lektora a jméno kurzu, do kterého je zvaný (viz obrázek vlevo).

3. Student klikne na velké tlačítko “Zapsat se” a je přesměrován z e-mailu do konkrétního kurzu v Google učebně a stává se jeho studentem.

Níže najdete krátké instruktážní video.